Що краще тепловізор чи ПНБ?
Зір - найважливіший спосіб сприйняття людиною навколишнього світу. Всю інформацію про те, що відбувається навколо нас, ми отримуємо через зір. Природа нагородила нас найскладнішим і найдосконалішим органом для цієї мети - очима, але і їхні можливості мають межу. Око людини сприймає не весь спектр світлового випромінювання, а лише деяку його частину - видиме світло. Якість зображення, що сприймається нашим оком, безпосередньо залежить від рівня освітленості. Зі зменшенням світла відбувається поступове зникнення колірної інформації та розмиття деталей. Спочатку ми втрачаємо здатність розрізняти дрібні деталі, текстуру, потім зникає точне сприйняття форми об'єкта.
Прилад нічного бачення чи тепловізор?
Усі мисливці знають про труднощі, пов'язані з нічним спостереженням. На відміну від диких тварин, людина не дуже добре пристосована до активної діяльності в темний час доби. Сучасні технології подарували людству можливість бачити в темряві, долаючи обмеження людського ока. Це стало можливим завдяки розробці та вдосконаленню ПНБ, складних оптико-електронних систем, які перетворюють інфрачервоне (ІЧ) випромінювання, невидиме для людського ока, або вкрай слабке видиме випромінювання в зображення, доступне для спостереження.
Навіть ті, хто не знайомий з оптикою для полювання, чули про такі пристрої, як тепловізори та прилади нічного бачення. Щоб розібратися, як працюють ці пристрої і зробити оптимальний вибір, необхідно провести ретельний аналіз.
Прилад нічного бачення як працює?
Прилади нічного бачення включають три основні компоненти: два оптичні елементи та електронно-оптичний перетворювач. Їхня робота ґрунтується на простому принципі: фонове випромінювання потрапляє на об'єктив, потім проходить через блок ЕОП, де сигнал посилюється і перетворюється на електронний, який відображається на дисплеї, формуючи звичне зображення. Ця схема застосовується в приладах нічного бачення всіх поколінь (нині їх три), різниця полягає в можливостях і потужності блоку ЕОП. Слід зазначити, що для роботи такого пристрою необхідне хоча б мінімальне джерело світла, тому в темряві він не працює. Винятком є прилади нічного бачення, які оснащені вбудованим інфрачервоним джерелом світла для підсвічування, що дає змогу розширити діапазон довжини хвилі до 1400 нм.
Як працює тепловізор?
Принцип роботи тепловізорів відрізняється від роботи приладів нічного бачення. Тепловізори аналізують електромагнітне випромінювання в інфрачервоному діапазоні, яке випромінюють усі об'єкти в полі зору. Це дає змогу здійснювати спостереження навіть у темний час доби або в умовах обмеженої видимості.
Тепловізор працює, аналізуючи теплові сигнатури і перетворюючи їх на зображення. Завдяки високій чутливості такі пристрої можуть фіксувати навіть незначні зміни температури. Зазвичай об'єкти з низькою температурою відображаються менш помітно, в той час як більш важливі елементи виділяються яскравими кольорами.
В інтернет-магазині NVECTECH ви можете придбати тепловізійні монокуляри Patriot 2:
- L19, L25, L35, L50, 2LPro 50 (384x288/12um)
- H50 (640x512/12um)
Коли слід застосовувати ПНБ
Прилад нічного бачення: Ідеально підходять для умов, де присутнє хоча б мінімальне освітлення і необхідна висока точність. Наприклад, під час виконання тактичних завдань або під час спостереження за дикою природою в нічний час.
Переваги:
- тривалий час роботи;
- відмінна видимість;
- доступна вартість;
- можливість використання в темний час доби.
Недоліки:
- відсутність можливості виявлення цілей за тепловим слідом;
- недоцільність для використання в денний час.
Коли вибирати тепловізор
Тепловізори: Ідеальні для пошуку і спостереження в умовах відсутності світла або несприятливої погоди. Наприклад, вони можуть бути використані для полювання, пошуково-рятувальних операцій або охорони.
Переваги:
- використання в будь-який час доби;
- можливість налаштування залежно від місцевості та погодних умов;
- доступність зйомки фото і відео з можливістю подальшого запису і відображення на екрані;
- хороші показники дальності дії.
Недоліки:
- призначений тільки для досвідчених мисливців, потрібні відповідні навички та досвід;
- не працює через незначні перешкоди, такі як скло;
- не виявляє цілі, які не випромінюють тепло.
Якщо ви вирішили придбати тепловізор, першим кроком буде визначення необхідного типу пристрою:
- окремий прилад для спостереження (монокуляр, бінокль або окуляри);
- тепловізійний прилад, який можна встановити на рушницю (приціл або насадка).
- Монокуляр є найпопулярнішим варіантом тепловізора. Компактні та легкі тепловізійні монокуляри дуже зручні для полювання, їх легко помістити в рюкзак або кишеню мисливської куртки, або повісити на шию.
- Фахівці рекомендують купувати тепловізійний приціл у поєднанні з традиційним приладом для спостереження, якщо ваш бюджет це дозволяє. Такий комплект забезпечить максимальну зручність і ефективність під час полювання. Компанія NVECTECH розробила тепловізійний прилад Defender, орієнтований на власників зброї. Він повністю адаптований для експлуатації в складних умовах і оснащений сучасними технологіями. Цей пристрій став справжнім стандартом у галузі тепловізійних технологій.
Прилад нічного бачення і тепловізор різниця
Прилади нічного бачення використовують для спостереження та ідентифікації об'єктів і цілей у нічний час. Їх використовують рятувальники, служби безпеки, прикордонники. Під час полювання їх використовують для спостереження за поведінкою тварин і вистежування диких звірів у нічний час.
Тепловізійні камери не залежать від освітлення. Вони реагують на випромінювання об'єкта і можуть працювати в абсолютній темряві, сутінках або при денному світлі. Погані погодні умови та чагарники не заважають спостереженню. Тепловізор розрізняє замасковану техніку і людей, а також тварин на тлі листя або снігу незалежно від природного камуфляжу. Саме тому останнім часом тепловізори стали популярними серед мисливців.
Робота обох пристроїв заснована на інфрачервоному випромінюванні, але відмінності все ж є:
- Тепловізійні камери використовують хвилі довжиною 8-14 мікрон.
- У приладів нічного бачення видимий спектр може досягати 1 мікрона.
Зліва на фото зображення ПНБ, а з права - тепловізора
Ще однією особливістю тепловізійних камер є їхня стійкість до ударів. Об'єктив ПНБ має вигравірувану сітку і пружинний механізм, що переміщається за зворотно-поступальним принципом. У тепловізорі дані відображаються на моніторі, міцно закріпленому в корпусі пристрою. Тому ніяких рухомих частин не потрібно, що робить пристрій надійнішим.
Важливою перевагою тепловізійних камер перед приладами нічного бачення є дальність огляду. Навіть дешеві моделі тепловізійних приладів дають змогу бачити об'єкти на відстані до 300 м.
Прилад нічного бачення не завжди допомагає побачити нерухому тварину в кущах. Також важко виявити сліди пораненого звіра в траві.
Вибір відповідного пристрою для нічного полювання - завдання не з легких. З одного боку, існує тепловізор, який надає більш чітке зображення, з іншого - більш доступний і також надійний прилад, який можна доповнити інфрачервоним освітлювачем з потрібною дальністю. Неможливо однозначно стверджувати, що один варіант кращий за інший. Усе залежить від ваших фінансових можливостей, цілей використання пристрою і безлічі інших чинників. Зрештою, тільки вам вирішувати, що вибрати.